Wednesday March 3rd 2021

Wady i zalety nowoczesnych domów

nowoczesne domyNowoczesne domy zwykle mają proste formy, jasne kolory, dużo przeszkleń czy wykorzystują do budowy najnowsze osiągnięcia technologii i techniki budowy. Ale czy mają same zalety?

Zalety nowoczesnych konstrukcji

Projekty nowoczesnych domów wykorzystują najnowsze osiągnięcia technologii. Można tu znaleźć systemy rozprowadzania ciepła po całym domu tak, aby w każdym pomieszczeniu była ta sama temperatura i ciepło nie uciekało na zewnątrz. Rozwiązania ekologiczne pozwalające zredukować koszty zakupu energii elektrycznej czy ogrzewania ciepłej wody. Ale też zwykle mają wiele przeszkleń co pozawala na oświetlenie wnętrza domu najzdrowszym światłem – światłem słonecznym.

Dzięki zastosowaniu technologi energooszczędnych takie domy są też tańsze w utrzymaniu niż budynki tradycyjne.

Wady nowoczesnego domu

Wiele osób zarzuca nowoczesnym konstrukcjom, że nie przypominają „ciepłego domu”, a raczej wielką otwartą pustą przestrzeń. Ponadto koszty budowy takiego domu w porównaniu do podobnego projektu z użyciem materiałów standardowych są wyższe średnio o 20%. Oprócz tego dużym kosztem będzie opłacenie specjalistów potrzebnych na takiej budowie np. od odwiertów i montażu pompy ciepła. Takie domy są też budowane dłużej niż tradycyjne budynki.

Related Tags:

More from category

Kup projekt pięknej rezydencji
Kup projekt pięknej rezydencji

W krajobrazach polskich miast i wsi przybywa coraz więcej pięknych budynków. Społeczeństwo bogaci się i coraz [Read More]

Projekty domków letniskowych
Projekty domków letniskowych

Coraz więcej mieszczuchów pragnie spędzać wiosnę i lato poza miastem, w jakiś bardziej sielskich okolicznościach [Read More]

Dlaczego warto mieć dom energooszczędny?
Dlaczego warto mieć dom energooszczędny?

Każdy, kto w najbliższym czasie planuje rozpocząć budowę swojego domu, z pewnością zapoznał się już z [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Insider

    Archives